26.10.2018

Zařizujete domácí kancelář? Nezapomeňte na těchto 5 věcí

cover

Pracujete často z domu a potřebujete si zařídit domácí kancelář? Dříve, než uděláte jakékoliv nákupy a rozhodnutí, si přečtěte pár užitečných tipů. Poradíme vám, jak si vybrat kvalitní notebook na doma, ale i to, jaké kritéria by měl splňovat pracovní stůl, židle nebo osvětlení.

Rozhodli jste se dát sbohem kancelářské práci a chcete pracovat z pohodlí svého domu? V tom případě budete potřebovat adekvátní prostor v podobě domácí kanceláře. Váš homeoffice by měl být vkusný a příjemně vypadající prostor, ve kterém se budete dobře cítit.

Ať už plánujete pracovat z domu sporadicky nebo každý den, základním vybavením každé kanceláře je:

  • stůl
  • židle
  • notebook (počítač)
  • úložné prostory
  • osvětlení
Chair 1866784 1280

Kvalitní pracovní stůl

Nejdůležitějším parametrem kancelářského stolu je rozměr pracovní desky. Při práci budete mít na stole nejen notebook nebo počítač, ale často i klávesnici, myš a různé papíry.

Stůl by měl mít alespoň 140 cm na délku a 70 cm na šířku. Kromě rozměrů si ale všimněte i celkové výšku stolu. Ta by měla být adekvátní k vaší postavě. Menší odchylky sice vyřeší výškově nastavitelná židle, není ale všelékem.

Židle, ze které vás nebudou bolet záda

Investice do kvalitní židle je po stole druhým nejdůležitějším výdajem. Už tři hodiny sezení na jednom místě si vyžadují ergonomické řešení.

Při zařizování homeoffice vybírejte mezi takovými židlemi, které mají nastavitelnou výšku, opěrku hlavy a zad. Ty kvalitnější disponují i synchronním mechanismem, který zabezpečuje vhodný úhel mezi sedadlem a opěradlem.

Jeff Sheldon 264922 Unsplash

Výkonný notebook nebo počítač

Pokud jste začínající freelancer nebo podnikatel, určitě vás na prvním místě zajímá cena. Kompromisním řešením jsou renovované počítače a notebooky, u kterých za rozumnou cenu získáte kvalitu a výkon.

Výkonnější notebook by měl mít aspoň procesor Intel i5, ideálně ale i7. Kromě toho je dobré si všímat i operační paměti a „cache“. Pro lepší výkon upřednostněte SDD disk s kapacitou minimálně 240 GB nebo hybridní řešení.

V případě operační paměti je standardem 8 GB, ale 12 GB uspokojí i vysoké nároky. Výhodou je, pokud notebook disponuje dedikovanou grafickou kartou. To znamená, že karta má vlastní paměť a při práci nezatěžuje procesor. Kvalitní grafické karty mají paměť od 2 GB.

Na běžnou kancelářskou práci vám postačí i základnější typ – procesor Intel i5, 4 GB RAM, klasický pevný disk HDD 500 GB a integrovaná grafická karta.

Organizátory a úložný prostor

Základní pravidlo domácí kanceláře říká, že každá věc by měla mít své místo. Na to potřebujete úložné prostory v podobě skříněk a boxů. Jen málokomu postačí šuplíky ve stole. Nezapomeňte ani na uzamykatelné řešení, ať si máte kam odložit důležité dokumenty a smlouvy, které chcete držet mimo dosah dětí nebo jiných členů domácnosti.

Zabezpečte si dostatek světla při práci

Pracovní stůl vždy umístěte v blízkosti okna. Přirozené denní světlo je klíčovým faktorem produktivní práce. Kromě denního světla musí váš pracovní stůl osvětlovat i jedno hlavní světlo v místnosti a stolní lampa. Všechny tyto zdroje světla se vzájemně doplňují a každé z nich plní jinou úlohu.

Co se týká barvy žárovek, vhodné jsou ty, které svítí neutrálně nebo bíle. Právě díky takovým odstínům udržíte svůj mozek ve střehu a soustředění. Stolní lampu umisťujte vždy k opačné ruce, než k té, kterou používáte (pokud jste pravák, lampu položte do levého rohu).

Jak vidíte, zařizování domácí kanceláře není žádná věda, ale je třeba dodržovat pár pravidel, abyste si ochránili své zdraví a zabezpečili dostatek pohodlí. Širokou nabídku notebooků na doma a výkonných počítačů do kanceláře najdete i na našem eshopu. Nabízíme renovovanou výpočetní techniku, která splňuje nejvyšší výkonnostní kritéria a současně vás potěší přijatelnou cenou.

Sledujte náš
Facebook