14.10.2019

Kvalitní notebooky do domácnosti od Refurbished

cover

Domácí notebook toho musí zvládnout opravdu hodně, aby uspokojil potřeby všech členů domácnosti. Vy na něm asi nejčastěji budete sledovat filmy, třídit a upravovat fotky z dovolené, občas pracovat a třeba na něm vést domácí účetnictví. Náctiletí si rádi zapaří nějakou hru, v mezičase se budou chtít podívat na svoje oblíbené YouTubery (doporučujeme pořídit sluchátka) a menší děti si budou dokola pouštět prasátko Peppu. Jak vybrat notebook právě do vaší domácnosti?

Kvalitní notebook nahradí stolní PC

Domácí notebook má proti klasickému stolnímu PC jednu obrovskou výhodu ─ můžete ho kdykoliv naprosto jednoduše přemístit. Nejvíc se vám to bude hodit, když se večer budete chtít přesunout od stolu na gauč k televizi a pustit si z notebooku film nebo když si budete chtít večer v posteli ještě na chviličku scrollovat na Facebooku. (Jo, jasně, jen chviličku.) To, že ho můžete přenést, ale oceníte, i když pojedete na dovolenou ─ děti se můžou zabavit po cestě, večer si pustíte film a pořízené fotky můžete třídit rovnou.

Jaké parametry by měl mít domácí notebook?

Po práci legraci! Aby notebook dlouho zvládal práci i zábavu, měl by být nejen výkonný, ale taky odolný. Pevná konstrukce je základ, který zaručí, že se vám ani při každodenním použití nerozlámou panty ani nic jiného. Protože domácí notebook asi nebudete přenášet každý den, nebo jen na kratší vzdálenosti, o několik set gramů těžší stroj vám nebude vadit. Důležitá je v každém případě obrazovka. Na 17 palcovém displeji s pořádným rozlišením už se vám filmy budou sledovat skvěle. Do domácnosti se hodí spíš lesklý displej. Poskytuje totiž mnohem sytější a barevnější obraz. Pokud chcete připojit notebook k televizi a sledovat filmy na ní, budete potřebovat taky HDMI nebo DisplayPort

Nejdůležitější je ale to, co zvenku na notebooku nevidíte ─ tedy komponenty, které ovlivňují výkon. Notebook s procesorem i5 nebo i7 a SSD bude šlapat jako hodinky. (Švýcarské, ne ty z ebay.) Když se k tomu přidá ještě alespoň 8 GB RAM, které už pokládáme za standard, a rychlé SSD, už nikdy nebudete muset dlouho čekat, než se něco načte. Pokud si na notebook bude chtít ukládat soubory každý člen rodiny, hodí se přidat ještě pořádný HDD s kapacitou třeba 1 TB, díky kterému se spolu nebudete muset dohadovat, které soubory máte smazat. Výkonná grafická karta by v notebooku do domácnosti taky neměla chybět. Zvlášť v případě, že máte doma nadšeného hráče nebo chcete upravovat fotky či stříhat videa z dovolené, se bude hodit samostatná grafická karta s vlastní virtuální pamětí aspoň 2 GB.

Co ještě sledovat?

Několik USB portů se určitě bude hodit každému ─ třeba ale rádi využijete i čtečku SD karet a další konektory. Pokud zase často uskutečňujete videohovory se vzdálenějšími členy rodiny nebo přáteli, rozhodně si pořiďte model s kvalitní webkamerou. Pořád si nejste jistí, který model zvolit? Tak to nám rozhodně neváhejte napsat nebo se za námi zastavit, rádi vám s výběrem poradíme a notebooky si u nás můžete i vyzkoušet. Refurbished notebooky mají kromě zaručeného výkonu taky super cenu a k tomu poskytujeme spoustu služeb, například dvouletou záruku nebo extra rychlý servis, navíc.

Sledujte náš
Facebook