11.12.2018

Jak udělat radost technologickému nadšenci? Mrkněte na několik tipů na vánoční dárky

cover

Na ruce inteligentní hodinky, v kapse chytrý telefon. Uvnitř robotický vysavač, venku robotická sekačka. Ano, řeč je o vašem příteli, který má doma každou technologickou vychytávku a vždy se veze na vlně nejnovějších výdobytků techniky. Vybírat mu dárek ale může být hotová noční můra. Proto pro vás máme několik tipů.

Vánoce - svátky klidu, domácí pohody a času stráveného s nejbližšími. A taky nekonečný spěch, uklízení, únava a stres z výběru těch správných dárků.

Štědrý den už se blíží mílovými kroky a tak je na čase popřemýšlet, co by vaši nejbližší ocenili pod stromečkem. Rozhodli jsme se vám trošičku pomoct a připravili jsme několik tipů. Pojďte se podívat, co může ocenit váš kamarád nebo člen rodiny, který se vyžívá v technologiích.

1.Nest Hello – zvonek 21. století

Běžný zvonek, nebo nejnovější videovrátník? Nest Hello překoná oba dva. Tenhle inteligentní videozvonek vám umožní streamovat a odpovídat návštěvníkům odkudkoliv přes váš smartphone. Kromě toho dokáže rozeznávat tváře a poslat vám upozornění, když vás přede dveřmi čeká někdo z rodiny, nebo úplně neznámý člověk. Díky kvalitní HDR kameře funguje i jako pomocník bezpečnostního systému – i v noci uvidíte jasně a detailně kohokoliv, kdo se vám pokouší dostat do bytu nebo domu.

2.Hardwarová peněženka na kryptoměny

Přestože už kryptoměnová horečka opadla, ti opravdu zapálení investoři a techničtí nadšenci se svého „kryptosnu“ nevzdávají. Pokud mezi ně patří ten, koho chcete obdarovat, zkuste mu dát bezpečnou hardwarovou kryptopeněženku. Je to praktický dárek, který jeho investice ochrání před viry a zloději. Vyzkoušejte třeba Ledger Nano S.

3. Retrokonzole – Nintendo NES Classic

Kdo by nemiloval starou klasiku? Vraťte se do dob, kdy 30 pixelů připomínajících italského instalatéra bylo vrcholem technologických vymožeností a zahrajte si klasické hry jako je Pac-Man, Super Mario Bros, Legend of Zelda nebo Metroid.

Připojte se se svým „hráčem č. 2“ a během Vánoc se ponořte až po uši do starých dobrých časů! Nintendo NES Classic má v sobě 30 klasických her, podporuje emulaci starých obrazovek (řádkování obrazu, šum, atd.) a lokální multiplayer.

4. Nechte ho sportovat – elektrické kolo, koloběžka nebo skateboard

I to nejběžnější sportovní vybavení už dnes podlehlo hi-tech době. Pokud vašeho přítele nebaví odrážet se na normální koloběžce nebo se táhnout do kopce na horském kole, dejte mu elektrickou variantu. Kromě toho, že mu určitě vylepšíte cestu do práce, mu taky poskytnete zdravou možnost, jak trávit volný čas. Vždyť nikdo neříká, že motor musíte využívat neustále.

5. Už tolik neseď!

Má váš přítel nebo přítelkyně sedavé zaměstnání? Pomozte jim udržet se ve formě a zdraví pomocí fitness vychytávek. A nemusí to být jen hodinky, které je upozorní, že se poslední půlhodinu nepohnuli. Miniaturní rotoped, na kterém mohou šlapat i během práce nebo fitball namísto nepohodlné židle jsou zajímavé „offline“ dárky, které jim určitě pomohou.

Bonus: Domácí server? Určitě ho ocení

Pokud byste chtěli vašemu „geekovi“ dát něco většího a užitečnějšího, sežeňte mu malý domácí server. Bude si na něj moct uložit všechny filmy a hry, bude se na něj moct připojit odkudkoliv z domu nebo bytu a pohodlně streamovat oblíbené seriály na kterémkoliv zařízení. V Refurbished najdete i počítače a pracovné stanice s dostatečným úložným prostorem, které jsou vyladěné na použití jako server. Za rozumné peníze tak můžete dát opravdu zajímavý dárek, který je navíc přátelský k životnímu prostředí.

Sledujte náš
Facebook